Mohlo by vás také zajímat
ČLÁNEK
shares0 views
Země, kde to opravdu funguje skvěle, jsou Izrael, Spojené arabské emiráty a Bahrajn
Libor Akrman 19. ledna 2021Při očkování proti novému typu koronaviru zatím ze všech zemí postupuje nejrychleji Izrael, který již naočkoval více než 25 procent svých obyvatel. Ze zemí Evropské unie je na tom nejlépe…
KOMENTÁŘ
shares0 views
Česko při startu očkování zaostává. Pomoci má vládní strategie, masivní kampaň a časem i počasí
Jan Bureš 12. ledna 2021Hrou o čas se stává očkování proti nemoci covid-19 nejen u nás, ale i po celém světě. Zatímco Izrael očkuje jako „vzteklý“, země Evropské unie včetně Česka očkují pomalu. Navíc…
VIDEO
shares0 views
shares0 views
Když dva dělají totéž… Za 8 let, kdy Češi opraví D1, dokáží Japonci postavit futuristický vesmírný přístav
Veronika Kudrnová, Libor Akrman, Redakce 30. prosince 2020V Japonsku má do roku 2028 vyrůst futuristické letiště Space Port Japan pro lety do vesmíru, který má být nejen velkým impulsem pro rozvoj kosmického průmyslu, ale i souvisejících odvětví.…
Tak budem doma vyrábět domací brikety jak tenhle šohaj. 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=nLtD89s4PSM&t=11s
Ekologie postavená na hlavu. U nás … tedy v celé Evropě … se zruší mikrotenové nákupní tašky, jejichž výroba zdaleka nedosahuje takové “uhlíkové” stopy jako výroba papírových, které jsou za nemalý peníz dnes v marketech lidem vnucovány. To bych ještě zkousnul. Zakážou se plastové kelímky, příbory, talíře a brčka 🙂 . Ale spousta malicherností, malých věcí, které mohou klidně být prodávány zcela bez obalu nebo případně jen ve smršťovací folii 🙁 se prodává v těžkých a zbytečně velkých PET blistrech, které je kolikrát umění vůbec rozbalit (většinou nožem nebo nůžkami). To je věc, které jsme se měli zbavit jako první. Všeobecně ale platí to, že naši (i ostatní evropští) tzv. “sběrači” nebo “firmy zabývající se ekologickou likvidací odpadu” jsou pouze překupníci snažící se na obchodu s odpady trhnout co nejvíce bez investic. Dokud se Čína nechala zavážet odpadem ( a nejen Čína, my také) vydělávaly se na tomto překupnictví nehorázné sumy peněz. Nikoho by v té době ani nenapadlo investovat do technologií na zpracování a zhodnocení těchto surovin.
Souhlasím, s autorem, za 30 let se tady nikomu nepodařilo dostat stavební povolení a proto se nestavěli recyklační linky – za všechno špatné může stavební zákon /ironie/
dokud obce znovu nezavedou kdysi tolik oblíbený a spravedlivý systém kuponů na jednotlivé popelnice a dokud bude možnost topit absolutně čímkoliv hořlavým, nevidím v tom zase takový problém. bohužel.
Maminka se v Praze (asi tak 1935-38) učila na dámskou švadlenu. Když “holky” zlobily mistrová je poslala do “kouta” a tam z novin mačkaly ve vodě papírové koule z novin apod. materiálu. Koule se daly usušit a s nimi pak v dílně topily/přitápěly/!
…
Pro mne naprosto nádherná vzpomínka na maminku!
Jenže některé letáky jsou z tak kvalitního papíru, že nechtějí hořet
Když jsem byl mladý, věřil jsem, že každým lístkem sebraného papíru zachraňuji nějaký ten strom a tím i “plíce planety”, myslel jsem, že se přičiňuji o lepší a zdravější budoucnost této planety. Dnes jsem už stár a druhou polovinu života zažívám v tzv. kapitalismu, takže už vím, jak jsem byl naivní mladý blb. Vše je pouze o penězích – nikomu, zdůrazňuji NIKOMU nejde o dobrou věc, ani těm, co mají ekologie plnou hubu, o nic jiného nejde! Nevěřil jsem, že někdy něco takového řeknu, ale když se tak dívám kolem sebe – jsem rád, že jsem stár!!!