peníze, ekonomika, analýzy, komentáře

Redakce

Redakce

Pavlína Zítková

redaktorka Peak.cz a také šéfredaktorka magazínu Našezdravotnictví.cz

Libor Akrman

V oblasti ekonomické žurnalistiky se pohybuje bezmála 20 let, pracoval ve vydavatelství Economia (iHNed.cz, HN, ProByznys.info), později vedl tabletový týdeník Dotyk Byznys. Nyní je šéfredaktorem Peak.cz.

Veronika Kudrnová

Na Peak.cz přišla po působení ve vydavatelství Economia, kde se podílela na tvorbě přílohy HN - Podnikaní a také přispívala na portál ProByznys.info. Předtím působila v České informační agentuře (ČIA).


EXTERNÍ SPOLUPRACOVNÍK REDAKCE

Petr Bidlo

novinář

Jan Strouhal

Jan Strouhal se dlouhodobě zabývá ekonomickými a technologickými tématy. V průběhu kariéry prošel několika mediálními domy, aktuálně působí v magazínu Forbes.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda, Ph.D., v současnosti působí jako hlavní ekonom Trinity Bank.

Josef Navrátil

Nezávislý analytik, specialista na hodnocení podílových fondů, dluhopisových emisí a akciových příležitostí.

Pavla Francová

Novinářka, zaměřuje se hlavně na ekonomická témata a česko-německé vztahy. Dříve pracovala v Hospodářských novinách a Lidových novinách. Naposledy působila jako redaktorka v magazínu Newsweek.

Tereza Pokorná

Finanční analytička Comsense analytics se specializací na finanční produkty a hypoteční trhy. Absolvovala Bankovní institut vysokou školu v Praze, obor finance a management. V průběhu studia získávala praxi v ČSOB jako analytička procesů a finanční poradkyně.

František Novák

František Novák se věnuje globálním ekonomickým tématům. Dříve psal pro servery iHNed.cz, Respekt.cz, tabletový týdeník Dotyk BYZNYS a Euro.cz. V internetové žurnalistice se pohybuje od roku 2003. V současnosti působí jako redaktor týdeníku Hrot.

Martin Sklenský

Pracuje ve společnosti Comsense analytics jako specialista na problematiku kreditního rizika a také bankovnictví a politiku ČR. Absolvoval Mendelovu univerzitu v Brně, oboru ekonomika a management.

Ondřej Záruba

Působí na finančním trhu v různých rolích od roku 2006. V současnosti vlastní společnosti Comsense analytics. Má zkušenost s byznys plánováním, private equity akvizicemi, korporátním bankovnictvím, zajišťovacími finančními deriváty, vydáváním dluhopisových emisí a zakládáním podílových fondů.


SPOLUPRACOVNÍCI REDAKCE

Mirko Raduševič

Zakladatel oboru výpočetní techniky pro žurnalisty na Fakultě sociálních věd UK, průkopník internetové novinařiny v Česku.

Michal Zeman

absolvent Fakulty strojní ČVUT, oboru Jaderná energetická zařízení.

Karel Kotoun

manažer Consulting & Strategy společnosti Accenture.

Jiří Marek

působí jako konzultant v oblasti jaderné energetiky, je také prezidentem spolku Jaderní veteráni.

Kim Fournais

zakladatel a generální ředitel Saxo Bank.

Adam Kolesa

CEO MALL Pay

Vlastimil Hrabal

viceprezident startupu Oriente

Tomáš Lébl

Analytik skupiny AXA ČR a SR

David Slánský

Partner KPMG, člen globálního týmu KPMG zaměřeného na datovou analytiku, vedoucí pražského KPMG Data & Analytics Centre of Excellence

Ole Hansen

hlavní komoditní stratég Saxo Bank

Marek Klaus

Je spoluzakladatelem a partnerem investiční divize ICP Capital Partners.

Ivan Karpják

působí jako Senior Associate v advokátní kanceláři Squire Patton Boggs.

Jaroslav Vybíral

působí jako akciový a kreditní analytik ČSOB Asset Management.

Gabriel Dusil

je spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Adel Ecosystem Ltd. Je rovněž členem Blockchain Connect | Czech Alliance.

Petr Čermák

Enterprise Architect IBM a člen Blockchain Connect | Czech Alliance

Petr Knap

partner oddělení podnikového poradenství ve střední a jihovýchodní Evropě společnosti EY

Peter Garnry

Peter Garnry pracuje jako akciový stratég Saxo Bank

Danica Šebestová

Danica Šebestová, advokátka Squire Patton Boggs.

Tomáš Zrubecký

odborník na blockchain působí jako Technology Consultant v poradenské společnosti PwC ČR.

Steen Jakobsen

Od roku 2011 působí jako hlavní ekonom Saxo Bank, kam se vrátil po dvouleté přestávce. Před svým odchodem na počátku roku 2009 působil v Saxo Bank téměř devět let jako investiční ředitel.

Alena Kazdová

Alena Kazdová se pohybuje v oblasti HR jako novinářka a organizátorka odborných akcí téměř čtvrtstoletí. V roce 2005 zakládala ve vydavatelství Economia odborný časopis HRM a posléze i časopis Moderní řízení. V roce 2015 získala za své aktivity v oblasti HR ocenění Hybatelka trhu HR desetiletí. Od ledna 2018 působí v neziskové profesní společnosti People […]

Vladimír Polách

vystudoval právo na Právnické fakultě UK v Praze, působil více než šest let v pražské pobočce významné globální právní firmy a má zkušenosti v poskytování právního poradenství klientům právě v oblasti soudních sporů. Od roku 2016 působí v pražské pobočce advokátní kanceláře Squire Patton Boggs.

Martin Svoboda

Martin Svoboda ve společnosti Lundegaard navrhuje funkční řešení a prototypy pro webové projekty.

Jakub Churý

Ve společnosti Lundegaard Jakub zaštiťuje služby analytiky a zlepšování výkonnosti digitálních řešení.

Dominik Rusinko

Působí jako analytik ČSOB

Christopher Dembik

vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži.

Jakub Rýdl

Ve firmě Lundegaard vede tým projektových manažerů. V minulosti působil v Avastu, Air Bank, pomáhal řídit tvorbu mobilního bankovnictví Air Bank a také řídil vývoj mobilní aplikace eKonto od Raiffeisenbank či Klikni a daruj pro nadační fond ČSOB.

Jan Murin

působí jako UX designér a konzultant ve společnosti Lundegaard

Věra Průchová

Věra Průchová působí od roku 2015 ve společnosti Seznam.cz jako specialista pro kontakt se státní správou. Před „přestupem“ do privátního sektoru sbírala cenné zkušenosti v Senátu ČR a také během téměř dvouletého pobytu v Bruselu. Vystudovala Karlovu univerzitu, obor Politologie a Mezinárodní vztahy. Dlouhodobě se zabývá tématy jako je autorské právo, audiovizuální oblast, či např. hazard, […]

Jan Procházka

Přes 15 let ve společnosti Lundegaard pomáhá klientům maximálně využívat digitálních technologií k lepším výsledkům a novým obchodním modelům. Byť ho velmi baví technologie a inovace, ještě více ho baví v nich hledat reálné a smysluplné využití pro vylepšení služeb firem a pro každodenní život lidí.

Jan Dvořák

Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy Gopas. V této společnosti působí již 18 let, z toho 9 let jako výkonný ředitel, předtím zastával čtyři roky také pozici ředitele marketingu. Gopas je největším poskytovatelem školení v oblasti informačních technologií na českém i slovenském trhu. Ročně zde absolvuje odborné kurzy téměř 30 tisíc studentů. I přesto, že […]

Petr Buchbauer

Pracuje jako projektový manažer ve společnosti Lundegaard, kde řídí projekty z oblasti návrhu a implementace digitálních řešení pro velké společnosti. Rád sleduje nové inovace a vyhledává nové kombinace různých postupů a technologií.

Vladimíra Knoblochová

Působí jako partner v advokátní kanceláři DBK Partners. Zaměřuje se na obchodní právo, přeměny obchodních společností, pracovní a občanské právo. Jako jedna z autorů spolupracovala na přípravě komentáře k občanskému zákoníku vydanému Wolters Kluwer.

Zdeněk Kudrna

Ekonom, politolog a výzkumník působící na univerzitě v Salzburku. Působil také jako konzultant Světové banky, MMF, Rozvojového programu OSN i jako poradce ministra financí.

Jaroslav Otcovský

Je odborníkem na elektronickou komunikaci mezi právními subjekty a státní správou v oblasti podávání povinných hlášení a specialistou s mnohaletou praxí na celní problematiku. Přes 15 let působí ve společnosti Asseco Solutions.

Daniel Dočekal

Je český internetový publicista, zakladatel bývalého internetového magazínu Svět Namodro a odborníkem na sociální sítě. V současnosti působí jako konzultant a publicista, provozuje server Pooh.cz, publikuje také pro server Lupa.cz.

Petr Dufek

Působí jako hlavní ekonom v Bance Creditas. Donedávna pracoval jako analytik Finančních trhů ČSOB, kde působil od roku 1997. Vedle svého působení v ČSOB přednáší na VŠE v Praze na Katedře měnové teorie a politiky.

Radek Škoda

Radek Škoda je jaderný odborník zaměřující se na energetiku. Působí mj. na CIIRC ČVUT v Praze.