peníze, ekonomika, analýzy, komentáře

Všechny články

SOUHRN
shares0 views

Další bilionová firma, nečekaně posilující koruna aneb souhrn událostí 3. týdne

Libor Akrman 19. ledna 2020

Jak moc přibývá cizinců v Česku, skončí třesk americko-čínských obchodních zbraní, co dělá Evropa pro odklon od uhlí, nakolik zpomaluje čínská ekonomika, co nového v kauze Dieselgate, jaké změny se dějí v globálním autoprůmyslu anebo kdo bude vlastnit ikonickou budovu v Miláně? Přinášíme pravidelný víkendový souhrn byznysových zpráv uplynulého týdne i odpočinkové tipy (nejen) na víkend. Hezké čtení!

KOMENTÁŘ
shares0 views

Nejvíce obchodované akcie roku 2019? Podle Saxo Bank vyhrál Amazon

Peter Garnry 17. ledna 2020

Rok 2019 byl pro akciové trhy velmi úspěšný a dosáhl vysoce nadprůměrných zisků. Byli jsme svědky zcela unikátní situace, kdy trhy vykázaly abnormální růst. Které akcie nejvíce táhly u Saxo Bank z hlediska nejvíce obchodovaných titulů?

ANALÝZA
shares0 views

Žádné rodeo kolem koruny by už přijít nemělo, ale posílit ještě může

Michal Skořepa 17. ledna 2020

Koruna od začátku roku výrazně zpevňuje vůči euru, když se dostala na nejsilnější úroveň za sedm let. Některé možné příčiny posilování se snaží identifikovat ve svém analytické textu Michal Skořepa z České spořitelny.

ANALÝZA
shares0 views

Co ve stavebním zákoně nikdo neřeší? Kdo ho chce měnit, měl by změnit i daně

Lenka Nová 16. ledna 2020

Změna stavebního zákona má mimo jiné přispět především k větší objektivitě úředníků stavebních úřadů. V systému patří pod státní správu, ale jinak jsou v postavení zaměstnanců obecního, městského nebo krajského úřadu. Přitom se stavební procesy týkají hlavně obcí, byť řadu financí inkasuje stát. Jak jsou na tom daně v oblasti realit a jaké je postavení obcí?

ZAUJALO NÁS
shares0 views

Je libo kvantové legíny nebo víno? Velký technologický třesk již odstartovali Číňané v marketingu

Libor Akrman 15. ledna 2020

Kvantové počítače a sítě jsou nové, velmi dynamicky se rozvíjející technologie, které jsou sice teprve na začátku s minimem komerčního nasazení, ale s velkými přísliby do budoucna. Státy i firmy proto ochotně investují do výzkumu, který je investicí až na několik desítek let. Nicméně zdá se, že první tržní potenciál pochopili v čínských e-shopech.