peníze, ekonomika, analýzy, komentáře

Všechny články

SOUHRN
shares views

Růst cen, kam se podíváš, a čínské dění na více frontách aneb souhrn událostí 38. týdne

Libor Akrman, Veronika Kudrnová 24. září 2021

Stock Spirits míří do rukou CVC; čínský developer Evergrande nadále v problémech; Česko zvažuje řešit dopady zdražujících energií; impérium luxusu omladí; Universal Music jde na burzu; čínské vozy bude v Česku prodávat Bidli; ČEZ se chystá na modulární reaktory; Google chce smír s EU kvůli reklamě; Volva skončí v roce 2030 s kůží; důvěra v ekonomiku klesá; inflace nechává Fed (zatím) chladným; covid přidusil Němce; akviziční apetit technologických obrů.

ROZHOVOR
shares views

Pokud bude existovat společný zájem všech věřitelů, reorganizace Arca Investments bude úspěšná

Libor Akrman 24. září 2021

„Zásadním cílem naší mise v rámci plánované reorganizace společnosti Arca Investments je maximalizace uspokojení věřitelů. Pokud pro ně bude možné získat cokoli navíc, budeme hledat řešení, jak toho dosáhnout. A je jedno, jestli podle českého, či slovenského práva,“ říká v exkluzivním rozhovoru Petr Smutný z poradenské firmy PwC, která se podílí na přípravě reorganizačního plánu. Spolu s ním jsme si povídali i s Peterem Janigou, zástupcem Arca Investments.

ANALÝZA
shares views

Strach nad burzami: indexy tržních nálad vykazují extrémní hodnoty

Libor Akrman 24. září 2021

Indexy sledující nálady na trhu – index strachu VIX i kryptoměnový Crypto Fear & Greedy Index – v posledních dnech zaznamenaly v důsledku dění na trhu posun k extrémním hodnotám, znamenající vysokou volatilitu a nejistotu na finančních trzích. Co za tím je?

ZAUJALO NÁS
shares views

Předvolební diskriminace malých stran na ČT? Televizní síto používají i v zahraničí

Vojtěch Berger 22. září 2021

Volební formace Trikolora Svobodní Soukromníci podala stížnost k RČT a RRTV na pravidla předvolebních debat v České televizi. Podle uskupení jsou diskriminační, omezují svobodu slova a narušují volební soutěž. Obdobně si stěžují i Zelení. Vadí jim, že se nemohou mediálně prezentovat tak jako zavedené strany. Jaké jsou zkušenosti ze zahraničí?

GLOSA
shares views

Proč se půlmilionová pokuta od EU Polákům v Turówě vyplatí?

Lukáš Kovanda 22. září 2021

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur denně za to, že v rozporu s květnovým předběžným rozhodnutím soudu nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów poblíž české hranice. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu.