peníze, ekonomika, analýzy, komentáře

Jiří Marek

Jiří Marek po absolvování FJFI ČVUT spojil svoji profesní kariéru na ČEZu s rozvojem jaderné energetiky a problematikou radioaktivních odpadů. Byl předsedou dozorčí rady ČEZ a jako poradce ministra se podílel na ustavení Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) i na tvorbě energetické politiky. Jako konzultant se věnuje převážně popularizaci jaderné energetiky a pořádání mezinárodních i specializovaných odborných konferencí a fór. Od prosince 2014 je prezidentem spolku Jaderní veteráni.

Robert Břešťan

Absolvoval Vyšší odbornou školu publicistiky a Literární akademii – soukromou vysokou školu Josefa Škvoreckého. Ve své novinářské kariéře střídal tištěná média a rozhlasové vysílání. Byl postupně redaktorem a moderátorem Českého rozhlasu 6/ Rádia Svobodná Evropa, české redakce BBC World Service, politickým reportérem Hospodářských novin a šéfredaktorem zpravodajské stanice Českého rozhlasu – Rádia Česko. Rok strávil jako zahraniční zpravodaj české redakce BBC v Londýně. Od roku 2011 do konce roku 2014 působil jako šéfkomentátor týdeníku Ekonom. Držitel Novinářské ceny 2015.

Kim Fournais

Kim Fournais je zakladatel a generální ředitel Saxo Bank. Dovedl banku od počátků internetového obchodování až k dnešní přední světové investiční bance. Ta poskytuje přístup na globální kapitálové trhy a obsluhuje soukromé i firemní klienty ve více než 170 zemích.

Než Kim Fournais založil společně s Larsem Seierem Christensenem v roce 1992 Saxo Bank, tehdy pod názvem Midas, zastával v sektoru finančních služeb řadu pozic. Společnost Midas získala status evropské banky v roce 2001 a oficiálně se přejmenovala na Saxo Bank. Dnes Fournais nadále řídí banku, kterou založil před 25 lety, jako její generální ředitel a jeden z hlavních akcionářů.

Adam Kolesa

šéfuje službě MALL Pay. Zodpovídá za finanční služby v MALL GROUP. Jeho úkolem je připravit pro zákazníky rychlé, bezpečné a transparentní služby pro jednoduché nakupování.