peníze, ekonomika, analýzy, komentáře

Tomáš Zrubecký

odborník na blockchain působí jako Technology Consultant v poradenské společnosti PwC Česká republika, která je členem Blockchain Connect | Czech Alliance

Steen Jacobsen

Steen Jakobsen byl v březnu 2011 jmenován do funkce hlavního ekonoma Saxo Bank, kam se vrátil po dvouleté přestávce. Během této doby pracoval jako investiční ředitel ve společnosti Limus Capital Partners. Před svým odchodem na počátku roku 2009 působil v Saxo Bank téměř devět let jako investiční ředitel. Má více než 20 let praxe v oblasti proprietary trading (obchodování na vlastní účet) a alternativního investování. Po absolvování Kodaňské univerzity v roce 1989, kde vystudoval ekonomii, začínal kariéru v kodaňské pobočce Citibank, a poté se stal ředitelem a vedoucím prodeje v Hafnia Merchant Bank. V roce 1992 se stal viceprezidentem londýnské pobočky Chase Manhattan Proprietary Trading Group. V letech 1995-97 pracoval jako obchodník na vlastní účet pro Swiss Bank Corp., v Londýně. V roce 1997 se stal světovým ředitelem obchodování, měnových kurzů a opcí ve firmě Christiania (nyní Nordea) v New Yorku. V roce 1999 se stal generálním ředitelem UBS Global Proprietary Trading Group.

Josef Navrátil

Pracuje ve společnosti Comsense analytics jako specialista na hodnocení podílových fondů, dluhopisových emisí a akciových příležitostí. Je absolventem oboru Finanční trhy a investice Masarykovy univerzity v Brně.

Josef má mnohaleté zkušenosti s investováním do akcií a nemovitostí, v minulosti pracoval jako finanční analytik a portfoliomanažer u přední tuzemské makléřské společnosti. Mimo finance mezi jeho koníčky patří motorismus a horská cyklistika, nepohrdne ani sklenkou dobrého vína v příjemné společnosti.

Alena Kazdová

Alena Kazdová se pohybuje v oblasti HR jako novinářka a organizátorka odborných akcí téměř čtvrtstoletí. V roce 2005 zakládala ve vydavatelství Economia odborný časopis HRM a posléze i časopis Moderní řízení. V roce 2015 získala za své aktivity v oblasti HR ocenění Hybatelka trhu HR desetiletí. Od ledna 2018 působí v neziskové profesní společnosti People Management Forum. Je odpovědná za obsah odborných akcí a konferencí a je šéfredaktorkou časopisu HR forum.

Vladimír Polách

vystudoval právo na Právnické fakultě UK v Praze, působil více než šest let v pražské pobočce významné globální právní firmy a má zkušenosti v poskytování právního poradenství klientům právě v oblasti soudních sporů. Od roku 2016 působí v pražské pobočce advokátní kanceláře Squire Patton Boggs.