peníze, ekonomika, analýzy, komentáře

Radim Neubauer

 

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, Aledo High School v Illinois (USA) a Gymnasium Liebigschule ve Frankfurtu nad Mohanem. Od roku 2015 je prezidentem Notářské komory ČR.

Jan Strouhal

Dlouhodobě se zabývá ekonomickými a technologickými tématy. Začínal v zpravodajské televizi Z1. Později v průběhu kariéry prošel několika mediálními domy. Působil například v agentuře Reuters, v Hospodářských novinách nebo Českém rozhlase. Podílel se na rozjezdu tabletového týdeníku Dotyk Byznys a naposledy působil v magazínu Forbes.

Marek Klaus

Marek je partnerem a spoluzakladatelem investiční divize ICP Capital Partners. Má na starosti denní řízení společnosti a je zodpovědný za výkon investičního portfolia. Má zkušenosti z bankovního sektoru a z M&A trhu. Zkušenosti získal z řízení kreditního rizika ČSOB (součást skupiny KBC) a dále v Deloitte v České republice a ve Švédsku, kde se jako poradce účastnil fúzí a akvizic v hodnotě přes 7 miliard Kč.

Vystudoval Institut ekonomických studií na Univerzitě Karlově v Praze.

Tashi Erml

Dříve pracoval ve vydavatelství Economia, agentuře BrainWave Production a psal pro několik, převážně kulturních, časopisů a portálů.

John Hardy, Saxo Bank

John Hardy

John Hardy je vedoucím divize forexu  v Saxo Bank od října 2007, přičemž se k týmu banky připojil v roce 2002. Zaměřuje se na strategie a analýzy na měnovém trhu z hlediska fundamentálních ukazatelů, makroekonomických změn a vývoje technických ukazatelů.

Jeho sloupek o měnových trzích je často citován a Hardy je pravidelným hostem a komentátorem televizních stanic jako například CNBC a Bloomberg. Hardyho přístup k obchodování je kombinací vývoje fundamentálních ukazatelů se zaměřením na grafy, které potvrzují tyto fundamentální vyhlídky.