peníze, ekonomika, analýzy, komentáře

Michal Skořepa

V České spořitelně působí od roku 2016 jako ekonomický analytik, který se věnuje především prognózám vývoje bankovního trhu a české ekonomice.

Do České spořitelny přišel z České národní banky, kde vedl odbor měnové politiky, následně byl také vrchním ekonomem v odboru finanční stability a poradcem bankovní rady.

Je spoluautorem publikací pro děti a mládež v oblasti finanční gramotnosti. Na základě svých dlouholetých přednášek na IES FSV UK vydal v roce 2011 v nakladatelství Palgrave Macmillan učebnici základů behaviorální ekonomie. Od roku 2004 působí v předsednictvu České společnosti ekonomické, v letech 2010 – 2011 byl jejím prezidentem.

Ole Hansen

Ole Hansen začal pro Saxo Bank pracovat v roce 2008 a od roku 2010 pracuje jako hlavní komoditní stratég. Jeho prací je tvorba strategií a analýz globálních komoditních trhů definovaných fundamentálními ukazateli, náladou trhu a technickým vývojem.

Má zkušenosti s obchodováním i investicemi a je respektovaným stratégem, který se pravidelně setkává s klienty Saxo Bank po celém světě. Bankovní vzdělání získal Ole Hansen v Danske Bank. Před příchodem do Saxo Bank pracoval Ole Hansen 18 let v londýnské City jak v obchodě tak i v oblasti multi-asset hedgeových fondů.

 

Luděk Procházka

Luděk Procházka pracuje v oboru celních služeb a dopravy přes 20 let. Svou kariéru zahájil ještě v Československých aeroliniích, odkud přešel do soukromé sféry ke společnosti Drusped-Lagermax. Od roku 2000 působí u největšího neutrálního celního agenta, společnosti GERLACH spol. s.r.o. na různých manažerských pozicích, v současnosti je generálním ředitelem společnosti.

Radim Neubauer

 

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, Aledo High School v Illinois (USA) a Gymnasium Liebigschule ve Frankfurtu nad Mohanem. Od roku 2015 je prezidentem Notářské komory ČR.

Jan Strouhal

Dlouhodobě se zabývá ekonomickými a technologickými tématy. Začínal v zpravodajské televizi Z1. Později v průběhu kariéry prošel několika mediálními domy. Působil například v agentuře Reuters, v Hospodářských novinách nebo Českém rozhlase. Podílel se na rozjezdu tabletového týdeníku Dotyk Byznys a naposledy působil v magazínu Forbes.