78 Shares 9364 Views
peníze, ekonomika, analýzy, komentáře

Obří vesmírný koráb nebo budova jako donut. To je nové sídlo Applu

Budoucnost pracovního prostředí a futuristické podmínky. To vše slibuje nové ústředí technologické společnosti Apple v kalifornském Cupertinu. Jak vypadá místo, kde 12. září spatří světlo světa nový iPhone a další produkty z „jablečné“ firmy?

Zatímco oči všech „applefilů“ se upírají ke dni, kdy má být představen nový model iPhonu (12. září), ve stínu této očekávané události bylo již na jaře otevřeno nové sídlo technologického gigantu Apple.

Právě v něm by se měla poprvé konat prezentace nového modelu. Pojďme si sídlo, na jehož projektu se kdysi podílel i legendární zakladatel Applu a vizionář Steve Jobs, představit trochu blíže.


VIDEO: Letecké záběry na Apple Park
Video vzniklo letos v srpnu.

Zdroj: YouTube.com


Zakladatel firmy Steve Jobs v roce 2011, kdy představoval projekt zástupcům města v Cupertinu, prohlásil, že chce, aby se areál stal „nejlepší kancelářskou budovou na světě“.


GRAFIKA: Apple Park v číslech


Odkaz budoucím generacím

Rozsáhlý areál vznikl podle plánů britského architekta Normana Fostera. Generální ředitel Applu Tim Cook při jarním otevření doplnil, že Jobs chtěl, aby se komplex Apple Park stal domovem inovací pro budoucí generace.


VIDEO: Apple Park je stále ještě stavbou
I když budova se již používá, ze záběrů dronu je patrné, že stále probíhají stavební úpravy.

Zdroj: YouTube.com


Na finální podobu celého kampusu si sice ještě budeme muset počkat, nicméně je už jasné, že „and one more thing“ se nyní bude ozývat odtud.

Mohlo by vás také zajímat

Komentář
0 shares1075 views

Dočkáme se do Vánoc eura za méně než 25 korun?

Jan Bureš - 23. listopadu 2017

Česká koruna pokračuje ve spanilé jízdě a drží se pod klíčovou hodnotou 25,50 CZK/EUR. Proč přes vysokou překoupenost rozšiřuje své zisky a co čekat dál? Nad tím se v komentáři…

Článek
1 shares1006 views

Stane se Start živou vodou pro pražský burzovní parket?

Martin Sklenský - 21. listopadu 2017

Pražská burza chce dát opět šanci malým a středním podnikům, jejichž tržby překračují jeden milion eur. Nový trh Start slibuje jednodušší pravidla obchodování a menší bariéry vstupu společností na burzu.…

Článek
61 shares9707 views

Přiložte mobil. Zaplaťte. Do Česka vstoupil Android Pay

Libor Akrman - 21. listopadu 2017

INFOGRAFIKA UVNITŘ. Operační systém Android je celosvětově přítomný v každých čtyřech mobilech z pěti, celkem je ve více než dvou miliardách telefonů. Jeho mobilní peněženka Android Pay si však cestičku…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.