78 Shares 8850 Views
peníze, ekonomika, analýzy, komentáře

Obří vesmírný koráb nebo budova jako donut. To je nové sídlo Applu

Budoucnost pracovního prostředí a futuristické podmínky. To vše slibuje nové ústředí technologické společnosti Apple v kalifornském Cupertinu. Jak vypadá místo, kde 12. září spatří světlo světa nový iPhone a další produkty z „jablečné“ firmy?

Zatímco oči všech „applefilů“ se upírají ke dni, kdy má být představen nový model iPhonu (12. září), ve stínu této očekávané události bylo již na jaře otevřeno nové sídlo technologického gigantu Apple.

Právě v něm by se měla poprvé konat prezentace nového modelu. Pojďme si sídlo, na jehož projektu se kdysi podílel i legendární zakladatel Applu a vizionář Steve Jobs, představit trochu blíže.


VIDEO: Letecké záběry na Apple Park
Video vzniklo letos v srpnu.

Zdroj: YouTube.com


Zakladatel firmy Steve Jobs v roce 2011, kdy představoval projekt zástupcům města v Cupertinu, prohlásil, že chce, aby se areál stal „nejlepší kancelářskou budovou na světě“.


GRAFIKA: Apple Park v číslech


Odkaz budoucím generacím

Rozsáhlý areál vznikl podle plánů britského architekta Normana Fostera. Generální ředitel Applu Tim Cook při jarním otevření doplnil, že Jobs chtěl, aby se komplex Apple Park stal domovem inovací pro budoucí generace.


VIDEO: Apple Park je stále ještě stavbou
I když budova se již používá, ze záběrů dronu je patrné, že stále probíhají stavební úpravy.

Zdroj: YouTube.com


Na finální podobu celého kampusu si sice ještě budeme muset počkat, nicméně je už jasné, že „and one more thing“ se nyní bude ozývat odtud.

Mohlo by vás také zajímat

Článek
0 shares393 views

Souhrn událostí 38. týdne aneb co vám možná uniklo

Libor Akrman, Veronika Kudrnová - 23. září 2017

Kam akvizičně míří Google, co se děje v českém „taxisvětě“, kdo povede Prazdroj, co plánuje Liftago, trpí Amazon krátkozrakostí, co (zase) koupil Daniel Křetínský, uklidňuje se napětí mezi KLDR a USA…

Zaujalo nás
3 shares4318 views

Co se Česku vyplatí víc? Nové jaderné bloky, nebo obnovitelné zdroje?

Redakce - 22. září 2017

Vládní zmocněnec pro jadernou energetiku popudil příznivce obnovitelných zdrojů. Na nedávné konferenci prohlásil, že výstavba nových bloků je levnější než zelené zdroje. Naopak britský expert vysvětloval, proč je naopak horší…

Analýza
40 shares2438 views

S pracovitostí nejdál dojdeš. Platí to i pro Poslaneckou sněmovnu?

Martin Sklenský - 22. září 2017

Jak často chodí zákonodárci do práce a co tam dělají? Jak jsou aktivní při hlasování, vystupování v parlamentu nebo předkládání návrhů zákonů? Zkusíme vám pomoci při rozhodování, koho volit letos…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.