peníze, ekonomika, analýzy, komentáře

Petr Čermák

V současnosti se v IBM zabývá strategickým poradenstvím se zaměřením na Blockchain a Cognitive Computing, je také člen Blockchain Connect | Czech Alliance.

Petr je technologický stratég, který v různých rolích již více jak 20 let pomáhá svým klientů najít reálnou přidanou hodnotu v přicházejících technologiích a efektivně je integrovat do jejich obchodních modelů a procesů. V rámci svých projektů se podílel téměř na všech významných trendech, které od nástupu internetu odvětvím IT prošly (ERP, BPR, CRM, SCM, DWH, BI, BPM, ESB, CC, Mobile, IoT …)
Před IBM působil v manažerských i konzultačních pozicích v řadě významných nadnárodních společností (Asseco Central Europe, Microsoft, DHL, Siemens, PWC, Novell/Silverstream).

Petr Knap

Petr Knap působí v oblasti poradenských služeb již od roku 1995, do Ernst & Young nastoupil v roce 2002. Nyní zde působí na pozici partner oddělení podnikového poradenství ve střední a jihovýchodní Evropě společnosti EY.
Specializuje se na poradenství ve veřejné správě a v odvětvích průmyslu a telekomunikací. V minulosti vedl řadu domácích i mezinárodních projektů zaměřených na řešení v oblasti manažerského poradenství – optimalizaci podnikových procesů, nastavení a optimalizaci organizačních struktur, projektové řízení, zlepšování kontrolního prostředí a další.
Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde se specializoval na podnikovou ekonomiku. Titul MBA získal na Warwick Business School ve Velké Británii. Pravidelně přispívá svými komentáři a články do českých médií, přednáší na VŠE Praha a aktivně se účastní odborných konferencí.

Peter Garnry, Saxo Bank

Peter Garnry

Peter Garnry začal pracovat v Saxo Bank v roce 2010 jako vedoucí kapitálové strategie. V roce 2016 se stal vedoucím týmu kvantitativních strategií, který se zaměřuje na aplikaci počítačových strategií na finanční trhy. Vytváří obchodní strategie a analýzy akciových trhl i jednotlivých firemních akcií pomocí pokročilých statistik a modelů.
Garnry absolvoval Copenhagen Business School a je držitelem charty CFA®.

Danica Šebestová

Danica Šebestová pracuje jako advokátka v pražské pobočce advokátní kanceláře Squire Patton Boggs. Zároveň je také členkou Blockchain Connect | Czech Alliance.

Martin Slaný

Od září 2018 působí jako hlavní ekonom investiční skupiny DRFG, kde má na starost vyhodnocování ekonomických příležitostí a potenciálních rizik, zpracovávání dopadových studií, ekonomických a statistických analýz a také prezentaci směrem k obchodním partnerům a veřejnosti.

Vystudoval národní hospodářství a ekonomickou teorii (2007) na VŠE v Praze a na téže škole získal doktorát v oboru finance (2014). V letech 2007–2013 působil jako poradce prezidenta republiky pro ekonomiku a v letech 2011–2013 zároveň jako ředitel Sekretariátu prezidenta republiky. Byl členem Rady vlády pro národnostní menšiny (2008–2013), členem odborného panelu k finanční gramotnosti při Výzkumném ústavu pedagogickém v Praze (2009–2013) a členem Centra pro ekonomiku a politiku. Po skončení funkčního období Václava Klause se stal ředitelem ekonomických studií Institutu Václava Klause. Martin Slaný přednáší makroekonomii na VŠE v Praze a publikuje v odborném ekonomickém tisku. Hovoří anglicky a německy.